Zawsze gdy planujemy wyjazd nad jezioro czy w leśne ostępy kompletując rodzinną apteczkę pojawia się temat środków ochronnych i preparatów na komary i kleszcze. Dzieci zazwyczaj rozpiera energia, ciekawość świata i nie obce im jest buszowanie w trawach czy gęstej roślinności leśnej, w celu odkrywania nieznanego. Dzieci z uwagi na swój wzrost, ruchliwość i cieńszą, bardziej delikatną skórę są szczególnie narażone na ataki komarów i ukąszenia kleszczy. Dostępne na rynku preparaty na komary na bazie samych tylko ekstraktów roślinnych nie dają niestety 100% ochrony. Jak zatem uchronić dzieci przed ukąszeniami?

Seria Mugga® CLASSIC to produkty przeznaczone do powszechnego użytku w klimacie umiarkowanym. Stosunkowo niska zawartość DEET 9,5% pozwala na zastosowanie preparatu Mugga® u dzieci powyżej 2 roku życia. Skład jak i stężenie DEET zostało dobrane tak by zapewnić najwyższą skuteczną ochronę od najmłodszych lat oraz przyjemny zapach skóry. Są trwałe, nie brudzą odzieży i są łatwe w aplikacji. Środki na komary i kleszcze Mugga® są przeznaczone dla wszystkich pragnących się uchronić przed niepożądanymi insektami. Mugga® to nieodłączny towarzysz podczas leśnych wycieczek pieszych, rowerowych czy rodzinnych pikników. 


W przypadku planowanego wyjazdu warto jest mieć przy sobie również coś co uśmierzy ból i swędzenie np. po ukąszeniach komarów. Dorosłym ciężko powstrzymać drapanie swędzących bąbli powstałych po ukąszeniu owadów, co dopiero dzieciom. Mugga® balsam kojący (50 ml) to produkt przeznaczony do stosowania miejscowego. Szybko znosi ból i swędzenie skóry wywołane ukąszeniami owadów oraz parzącym działaniem pokrzyw i meduz. Nieodłączny w podręcznej apteczce na każdy rodzinny wyjazd.Porównanie właściwości i przeznaczenia produktów marki Mugga®.


Insect Repellent

MUGGA®


CLASSIC SPRAY

9,5%


CLASSIC ROLL-ON

20%


STRONG SPRAY

50%


STRONG ROLL-ON

50%

STĘŻENIE DEET

9,5%

20%

50%

50%

POJEMNOŚĆ

75 ML

50 ML

75 ML

50 ML

WIEK (DZIECI)

>2 R.Ż.

>12 R.Ż.

>18 LAT

>18 LAT

KOBIETY W CIĄŻY

TAK

TAK

NIE

NIE

ŚREDNI CZAS OCHRONY W KLIMACIE UMIARKOWANYM*

6 H

7H

9 H

12 H

CZAS OCHRONY W KLIMACIE TROPIKALNYM**

2-6 H

4-7 H

4-8 H

7 -10 H

ILOŚĆ APLIKACJI/DZIEŃ

1-2

1-2

1

1

STOSOWANIE NA TWORZYWA SZTUCZNE/PLASTIK

NIE

NIE

NIE

NIE

STOSOWANIE NA TWARZ***

TAK

NIE

NIE

NIE

DATA WAŻNOŚCI

5 LAT

5 LAT

5 LAT

5 LAT

 
* Czynniki takie jak temperatura i wilgotność powietrza i potliwość skóry mogą mieć wpływ na skuteczność produktu.
** Zaleca się aby przed podróżą do krajów tropikalnych zasięgnąć porady certyfikowanego lekarza medycyny podróży, który zarekomenduje odmienne warunki stosowania.
*** Nie stosować bezpośrednio na twarz - nanosić za pomocą dłoni. 
 © Mugga24.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.