preparat przeciw kleszczom, preparat przeciw komarom, sposób na komary i kleszcze


Na jak długo wystarczy jedno opakowanie preparatu Mugga?

Preparaty Mugga zróżnicowane są pod względem stężenia od 9,5-50%, sposobu aplikacji (Spray, Roll-on) i związanej z tym gęstości preparatu (płyn, mleczko).  Z powyższymi czynnikami związany jest średni czas działania preparatu podany na każdym z wybranych produktów i wymagana częstość aplikacji. Kolejnym z istotnych czynników jest również wilgotność i temperatura powietrza. W przypadku użycia środków Mugga w gorące i słoneczne dni, gdy zwiększona jest potliwość skóry, okres pomiędzy ponowną aplikacją preparatu będzie krótszy.
Gdy środki Mugga aplikowane są zgodnie z zaleceniami pojedyncze opakowanie preparatu powinno wystarczyć na około 2 tygodnie codziennego stosowania przez pojedynczą osobę. W przypadku wyjazdów zagranicznych, gdzie przewidziana jest aktywność fizyczna lub częste kąpiele, zaleca się zawsze posiadanie większych ilości preparatu, niż wynikałoby to z opisu na opakowaniu.  

Czy preparaty na komary i kleszcze Mugga, zawierające DEET, mogą być stosowane przez małe dzieci?
 
Zaleca się unikania stosowania preparatów zawierających DEET w stężeniu większym niż 30% u dzieci poniżej 2 roku życia. W celu zachowania ostrożności należy unikać smarowania rąk i dłoni dzieci preparatem by ten nie został przeniesiony do oczu lub ust. Najbardziej bezpiecznym wyborem jest stosowanie stężenia DEET 9,5% u dzieci powyżej 2 roku życia i 20% u dzieci powyżej 12 roku życia, w klimacie umiarkowanym.
 
Stosowanie preparatów Mugga u kobiet w ciąży.
 
DEET  jest związkiem nie mającym wpływu na prawidłowy rozwój ciąży w drugim oraz trzecim trymestrze. W celu zachowania ostrożności odradza się stosowania preparatów zawierających DEET o stężeniu wyższym niż 30% w pierwszym trymestrze. 

Jak długo trwa ochrona przed owadami po użyciu środka na komary i kleszcze MUGGA?
 
Skuteczny okres ochrony przed owadami zdeterminowany jest stężeniem DEET oraz gęstością wybranego produkty (mleczko roll-on, spray).
Mugga Strong Spray 50% DEET w klimacie umiarkowanym to ok. 9 h oraz 4 - 6 godzin w klimacie tropikalnym. 
Mugga Strong Roll-on 50% DEET 12 h w klimacie umiarkowanym, 7-8 godzin w klimacie tropikalnym
Mugga Classic Spray 9,5% DEET 6h
Mugga Classic Roll-on 20% DEET 7 h
 
Dlaczego należy unikać aplikacji środków na bazie DEET na plastik ?
 
Mimo ich bezpiecznego działania na skórę produkty zawierające DEET mogą reagować z niektórymi materiałami syntetycznymi. Należy unikać aplikacji na plastik (paski zegarków, okulary przeciwsłoneczne), tkaniny syntetyczne.

Produkty Mugga są zróżnicowane pod względem stężenia DEET, skąd mam wiedzieć, który wybrać?
 
Najwyżasza skuteczność uzyskiwana jest przez stosowanie preparatów o stężeniach 20-50% DEET. Preparaty o niższych stężeniach powinno aplikować się częściej w celu uzyskania porównywalnego efektu.
 
Jestem pracownikiem służby leśnej i stosuję preparaty na komary codziennie. Czy długotrwałe stosowanie DEET jest szkodliwe dla zdrowia?
 
Stosowane zgodnie z zaleceniami, preparaty Mugga nie są szkodliwe dla zdrowia.

Wybieram się do Afryki na urlop, przyjmuję tabletki przeciw malarii, więc po co mi środki na komary i spanie pod moskitierą? 
 
Tabletki zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię nie chronią przed ukąszeniami owadów. Komary i inne owady egzotyczne przenoszą wiele innych groźnych chorób tj. żółta i czarna febra, denga, wirusy zika itp. W celu uniknięcia zachorowania częste stosowanie środków na owady minimalizuje ryzyko zarażenia się.
 
Będę się opalać podczas wyjazdu. Jak połączyć ochronę przed słońcem ze stosowaniem środków na komary?
 
Zastosuj krem z filtrem na 30 minut przed zaplanowanym wyjściem, tak by krem wchłonął się w skórę. Po upływie tego czasu można zastosować środki zawierające DEET. Pamiętaj by wybierać filtry przeciwsłoneczne o wyższym SPF, gdyż środki z DEET obniżają ich skuteczność.
 
Co powinienem zrobić, jeśli używam filtra przeciwsłonecznego co kilka godzin. Czy powinienem ponownie stosować środek z DEET?
 
Pojedyncza aplikacja filtra przeciwsłonecznego jest wystarczająca by uchronić skórę przed poparzeniami. Należy unikać wielokrotnych aplikacji filtrów przeciwsłonecznych na przemian ze środkami na komary. 
 
Jak stosować środki na komary podczas częstych kąpieli w morzu?
 
Preparaty na komary Mugga nie są wodoodporne. Zaleca się ponowną aplikacje po każdej kąpieli. Jeśli była to kąpiel w wodzie morskiej, zaleca się wcześniejsze spłukanie słonej wody z powierzchni skóry.

Na które części ciała stosować środki Mugga?
 
Należy unikać okolic oczu, nosa i ust. Środek Mugga® Strong Roll-on nie podrażnia skóry i nie powoduje zabrudzeń, jednak nie powinien być aplikowany na skaleczenia, rany oraz podrażnioną skórę. W przypadku aplikacji na twarz najpierw nanieść środek na dłonie, a następnie preparat rozprowadzić na skórę twarzy.  
 
Jak działa środek przeciw owadom zawierający DEET?
 
DEET jeśt środkiem oddziałującym na układ nerwowy owadów. Dla komarów jest to niezwykle nieprzyjemna substancja, która zniechęca skutecznie do podejmowania próby wylądowania na skórze, dzięki czemu nie dochodzi do ukąszeń.
 
Jakie są zasady postępowania ze zużytymi opakowaniami po środkach z DEET?
 
W przypadku przeterminowania środka, lub opakowania zawierającego resztki produktu, należy takie opakowanie traktować jak odpad medyczny i zutylizować w odpowiednich pojemnikach zbiorczych w aptekach lub przychodniach medycznych. Jeśli jesteśmy pewni, że opakowanie jest puste, może zostać wyrzucone jako odpad komunalny sortowany jako plastik.

W przypadku innych pytań i sugestii zapraszamy do kontaktu przy pomocy formularza kontaktowego


© Mugga24.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.