preparat przeciw kleszczom, preparat przeciw komarom, sposób na komary i kleszcze


DEET co to jest? Czy DEET jest bezpieczne?


DEET czyli N,N-dwuetylo-meta-toluamid to organiczny związek chemiczny o silnych właściwościach odstraszających owady. Jego działanie znane jest od 1946r. Stosowany był początkowo przez armię Stanów Zjednoczonych podczas walk w Wietnamie, gdzie żołnierze na codzień zmagali się z problemem insektów przenoszących choroby tropikalne. W roku 1957 środki na komary na bazie DEET pierwszy raz pojawiły się w powszechnej sprzedaży. Oddziaływanie DEET na zdrowie człowieka zostało przez ten czas poddane wielu testom laboratoryjnym. Oznacza to, że jest to jeden z najlepiej poznanych i najbardziej skutecznych środków na komary, preparatów na kleszcze i inne insekty stosowany od 50 lat! 

Jak działa DEET?

DEET odziałuje na system nerwowy owadów. Owady odbierają zapach preparatów zawierających DEET jako niesamowicie nieprzyjemny i starają się za wszelką cenę unikać powierzchni nim pokrytych. Stanowi to o wysokiej skuteczności środków zawierających DEET.

Ograniczenia w stosowaniu DEET

Środki na komary i preparaty na kleszcze zawierające DEET nie powinny być stosowane u dzieci poniżej 2 miesiąca życia i u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. U pozostałych grup nie stwierdzono ograniczeń w stosowaniu preparatów na bazie DEET. Najbardziej skuteczne właściwości odstraszania owadów mają preparaty o stężeniach 20-50%. Badania nie wskazują na wyższą skuteczność w działaniu wraz ze wzrostem stężęnia powyżej 50%.


mugga strong

© Mugga24.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.